Price list
As of 3 October 2026
All items with item number and price incl. VAT, plus shipping costs. Trade customers get their own terms – KORNDEX Business.
As CSV (Excel)Order by item number
Click an item number to copy it – straight from here into the quick order.
Abrasives
↑ ContentsSanding discs · 3 products
| Item no. | Variant | Price | Unit/piece price |
|---|---|---|---|
| PRO CUT 12521 variants | |||
| P60 / 10 pcs | €9.90€0.99 / pc | €0.99 / pc | |
| P60 / 50 pcs | €19.90€0.40 / pc | €0.40 / pc | |
| P60 / 100 pcs | €35.90€0.36 / pc | €0.36 / pc | |
| P80 / 10 pcs | €9.90€0.99 / pc | €0.99 / pc | |
| P80 / 50 pcs | €19.90€0.40 / pc | €0.40 / pc | |
| P80 / 100 pcs | €35.90€0.36 / pc | €0.36 / pc | |
| P120 / 10 pcs | €9.90€0.99 / pc | €0.99 / pc | |
| P120 / 50 pcs | €19.90€0.40 / pc | €0.40 / pc | |
| P120 / 100 pcs | €35.90€0.36 / pc | €0.36 / pc | |
| P180 / 10 pcs | €9.90€0.99 / pc | €0.99 / pc | |
| P180 / 50 pcs | €19.90€0.40 / pc | €0.40 / pc | |
| P180 / 100 pcs | €35.90€0.36 / pc | €0.36 / pc | |
| P240 / 10 pcs | €9.90€0.99 / pc | €0.99 / pc | |
| P240 / 50 pcs | €19.90€0.40 / pc | €0.40 / pc | |
| P240 / 100 pcs | €35.90€0.36 / pc | €0.36 / pc | |
| P320 / 10 pcs | €9.90€0.99 / pc | €0.99 / pc | |
| P320 / 50 pcs | €19.90€0.40 / pc | €0.40 / pc | |
| P320 / 100 pcs | €35.90€0.36 / pc | €0.36 / pc | |
| P400 / 10 pcs | €9.90€0.99 / pc | €0.99 / pc | |
| P400 / 50 pcs | €19.90€0.40 / pc | €0.40 / pc | |
| P400 / 100 pcs | €35.90€0.36 / pc | €0.36 / pc | |
| PRO CUT 15021 variants | |||
| P80 / 10 pcs | €12.90€1.29 / pc | €1.29 / pc | |
| P80 / 50 pcs | €24.90€0.50 / pc | €0.50 / pc | |
| P80 / 100 pcs | €44.90€0.45 / pc | €0.45 / pc | |
| P120 / 10 pcs | €12.90€1.29 / pc | €1.29 / pc | |
| P120 / 50 pcs | €24.90€0.50 / pc | €0.50 / pc | |
| P120 / 100 pcs | €44.90€0.45 / pc | €0.45 / pc | |
| P180 / 10 pcs | €12.90€1.29 / pc | €1.29 / pc | |
| P180 / 50 pcs | €24.90€0.50 / pc | €0.50 / pc | |
| P180 / 100 pcs | €44.90€0.45 / pc | €0.45 / pc | |
| P240 / 10 pcs | €12.90€1.29 / pc | €1.29 / pc | |
| P240 / 50 pcs | €24.90€0.50 / pc | €0.50 / pc | |
| P240 / 100 pcs | €44.90€0.45 / pc | €0.45 / pc | |
| P320 / 10 pcs | €12.90€1.29 / pc | €1.29 / pc | |
| P320 / 50 pcs | €24.90€0.50 / pc | €0.50 / pc | |
| P320 / 100 pcs | €44.90€0.45 / pc | €0.45 / pc | |
| P400 / 10 pcs | €12.90€1.29 / pc | €1.29 / pc | |
| P400 / 50 pcs | €24.90€0.50 / pc | €0.50 / pc | |
| P400 / 100 pcs | €44.90€0.45 / pc | €0.45 / pc | |
| P600 / 10 pcs | €12.90€1.29 / pc | €1.29 / pc | |
| P600 / 50 pcs | €24.90€0.50 / pc | €0.50 / pc | |
| P600 / 100 pcs | €44.90€0.45 / pc | €0.45 / pc | |
| PRO FILM 15014 variants | |||
| P240 / 10 pcs | €15.90€1.59 / pc | €1.59 / pc | |
| P240 / 50 pcs | €29.90€0.60 / pc | €0.60 / pc | |
| P320 / 10 pcs | €15.90€1.59 / pc | €1.59 / pc | |
| P320 / 50 pcs | €29.90€0.60 / pc | €0.60 / pc | |
| P400 / 10 pcs | €15.90€1.59 / pc | €1.59 / pc | |
| P400 / 50 pcs | €29.90€0.60 / pc | €0.60 / pc | |
| P600 / 10 pcs | €15.90€1.59 / pc | €1.59 / pc | |
| P600 / 50 pcs | €29.90€0.60 / pc | €0.60 / pc | |
| P800 / 10 pcs | €15.90€1.59 / pc | €1.59 / pc | |
| P800 / 50 pcs | €29.90€0.60 / pc | €0.60 / pc | |
| P1000 / 10 pcs | €15.90€1.59 / pc | €1.59 / pc | |
| P1000 / 50 pcs | €29.90€0.60 / pc | €0.60 / pc | |
| P1500 / 10 pcs | €15.90€1.59 / pc | €1.59 / pc | |
| P1500 / 50 pcs | €29.90€0.60 / pc | €0.60 / pc | |
Sanding strips · 1 product
| Item no. | Variant | Price | Unit/piece price |
|---|---|---|---|
| PRO STRIP 70 × 42012 variants | |||
| P80 / 25 pcs | €22.90€0.92 / pc | €0.92 / pc | |
| P80 / 50 pcs | €39.90€0.80 / pc | €0.80 / pc | |
| P120 / 25 pcs | €22.90€0.92 / pc | €0.92 / pc | |
| P120 / 50 pcs | €39.90€0.80 / pc | €0.80 / pc | |
| P180 / 25 pcs | €22.90€0.92 / pc | €0.92 / pc | |
| P180 / 50 pcs | €39.90€0.80 / pc | €0.80 / pc | |
| P240 / 25 pcs | €22.90€0.92 / pc | €0.92 / pc | |
| P240 / 50 pcs | €39.90€0.80 / pc | €0.80 / pc | |
| P320 / 25 pcs | €22.90€0.92 / pc | €0.92 / pc | |
| P320 / 50 pcs | €39.90€0.80 / pc | €0.80 / pc | |
| P400 / 25 pcs | €22.90€0.92 / pc | €0.92 / pc | |
| P400 / 50 pcs | €39.90€0.80 / pc | €0.80 / pc | |
Sanding rolls · 1 product
| Item no. | Variant | Price | Unit/piece price |
|---|---|---|---|
| PRO ROLL 1156 variants | |||
| P80 | €34.90€1.40 / m | €1.40 / m | |
| P120 | €34.90€1.40 / m | €1.40 / m | |
| P180 | €34.90€1.40 / m | €1.40 / m | |
| P240 | €34.90€1.40 / m | €1.40 / m | |
| P320 | €34.90€1.40 / m | €1.40 / m | |
| P400 | €34.90€1.40 / m | €1.40 / m | |
Abrasive mesh · 1 product
| Item no. | Variant | Price | Unit/piece price |
|---|---|---|---|
| PRO NET 15018 variants | |||
| P80 / 10 pcs | €13.90€1.39 / pc | €1.39 / pc | |
| P80 / 50 pcs | €24.90€0.50 / pc | €0.50 / pc | |
| P80 / 100 pcs | €46.90€0.47 / pc | €0.47 / pc | |
| P120 / 10 pcs | €13.90€1.39 / pc | €1.39 / pc | |
| P120 / 50 pcs | €24.90€0.50 / pc | €0.50 / pc | |
| P120 / 100 pcs | €46.90€0.47 / pc | €0.47 / pc | |
| P180 / 10 pcs | €13.90€1.39 / pc | €1.39 / pc | |
| P180 / 50 pcs | €24.90€0.50 / pc | €0.50 / pc | |
| P180 / 100 pcs | €46.90€0.47 / pc | €0.47 / pc | |
| P240 / 10 pcs | €13.90€1.39 / pc | €1.39 / pc | |
| P240 / 50 pcs | €24.90€0.50 / pc | €0.50 / pc | |
| P240 / 100 pcs | €46.90€0.47 / pc | €0.47 / pc | |
| P320 / 10 pcs | €13.90€1.39 / pc | €1.39 / pc | |
| P320 / 50 pcs | €24.90€0.50 / pc | €0.50 / pc | |
| P320 / 100 pcs | €46.90€0.47 / pc | €0.47 / pc | |
| P400 / 10 pcs | €13.90€1.39 / pc | €1.39 / pc | |
| P400 / 50 pcs | €24.90€0.50 / pc | €0.50 / pc | |
| P400 / 100 pcs | €46.90€0.47 / pc | €0.47 / pc | |
Soft/foam abrasives · 1 product
| Item no. | Variant | Price | Unit/piece price |
|---|---|---|---|
| SOFT FINISH12 variants | |||
| P400 / 10 pcs | €14.90€1.49 / pc | €1.49 / pc | |
| P400 / 20 pcs | €27.90€1.40 / pc | €1.40 / pc | |
| P600 / 10 pcs | €14.90€1.49 / pc | €1.49 / pc | |
| P600 / 20 pcs | €27.90€1.40 / pc | €1.40 / pc | |
| P800 / 10 pcs | €14.90€1.49 / pc | €1.49 / pc | |
| P800 / 20 pcs | €27.90€1.40 / pc | €1.40 / pc | |
| P1000 / 10 pcs | €14.90€1.49 / pc | €1.49 / pc | |
| P1000 / 20 pcs | €27.90€1.40 / pc | €1.40 / pc | |
| P1500 / 10 pcs | €14.90€1.49 / pc | €1.49 / pc | |
| P1500 / 20 pcs | €27.90€1.40 / pc | €1.40 / pc | |
| P2000 / 10 pcs | €14.90€1.49 / pc | €1.49 / pc | |
| P2000 / 20 pcs | €27.90€1.40 / pc | €1.40 / pc | |
Wet sanding abrasives · 1 product
| Item no. | Variant | Price | Unit/piece price |
|---|---|---|---|
| PRO SHEET 230 × 280 wet12 variants | |||
| P400 / 25 pcs | €19.90€0.80 / pc | €0.80 / pc | |
| P400 / 50 pcs | €34.90€0.70 / pc | €0.70 / pc | |
| P600 / 25 pcs | €19.90€0.80 / pc | €0.80 / pc | |
| P600 / 50 pcs | €34.90€0.70 / pc | €0.70 / pc | |
| P800 / 25 pcs | €19.90€0.80 / pc | €0.80 / pc | |
| P800 / 50 pcs | €34.90€0.70 / pc | €0.70 / pc | |
| P1000 / 25 pcs | €19.90€0.80 / pc | €0.80 / pc | |
| P1000 / 50 pcs | €34.90€0.70 / pc | €0.70 / pc | |
| P1500 / 25 pcs | €19.90€0.80 / pc | €0.80 / pc | |
| P1500 / 50 pcs | €34.90€0.70 / pc | €0.70 / pc | |
| P2000 / 25 pcs | €19.90€0.80 / pc | €0.80 / pc | |
| P2000 / 50 pcs | €34.90€0.70 / pc | €0.70 / pc | |
Abrasive fleece · 1 product
| Item no. | Variant | Price | Unit/piece price |
|---|---|---|---|
| PRO FLEECE6 variants | |||
| fine (red) / 10 pcs | €14.90€1.49 / pc | €1.49 / pc | |
| fine (red) / 20 pcs | €26.90€1.35 / pc | €1.35 / pc | |
| very fine (grey) / 10 pcs | €14.90€1.49 / pc | €1.49 / pc | |
| very fine (grey) / 20 pcs | €26.90€1.35 / pc | €1.35 / pc | |
| ultra-fine (gold) / 10 pcs | €14.90€1.49 / pc | €1.49 / pc | |
| ultra-fine (gold) / 20 pcs | €26.90€1.35 / pc | €1.35 / pc | |
Accessories
↑ ContentsBacking pad · 1 product
| Item no. | Variant | Price | Unit/piece price |
|---|---|---|---|
| Hook-and-loop backing pad4 variants | |||
| 125 mm / medium-hard | €16.90 | ||
| 125 mm / soft | €18.60 | ||
| 150 mm / medium-hard | €19.90 | ||
| 150 mm / soft | €21.90 | ||
Interface pads · 1 product
| Item no. | Variant | Price | Unit/piece price |
|---|---|---|---|
| Soft interface pad2 variants | |||
| 125 mm | €8.90 | ||
| 150 mm | €9.90 | ||
Hand blocks · 1 product
| Item no. | Variant | Price | Unit/piece price |
|---|---|---|---|
| Hand sanding block 70 × 198 | |||
| Standard | €14.90 | ||
Guide coat · 1 product
| Item no. | Variant | Price | Unit/piece price |
|---|---|---|---|
| Guide coat powder | |||
| Standard | €24.90€249.00 / kg | €249.00 / kg | |
Masking materials · 1 product
| Item no. | Variant | Price | Unit/piece price |
|---|---|---|---|
| Masking tape 110 °C3 variants | |||
| 19 mm | €5.00€0.10 / m | €0.10 / m | |
| 25 mm | €5.90€0.12 / m | €0.12 / m | |
| 38 mm | €8.60€0.17 / m | €0.17 / m | |
Protective equipment · 1 product
| Item no. | Variant | Price | Unit/piece price |
|---|---|---|---|
| FFP2 dust mask | |||
| Standard | €12.90 | ||
Machines
↑ ContentsRandom orbital sander · 1 product
| Item no. | Variant | Price | Unit/piece price |
|---|---|---|---|
| KORNDEX EX 150 | |||
| Standard | €149.00 | ||
Sets & bundles
↑ ContentsStarter sets · 2 products
| Item no. | Variant | Price | Unit/piece price |
|---|---|---|---|
| Car paint starter set | |||
| Standard | €69.90 | ||
| Wood starter set | |||
| Standard | €49.90 | ||
Finish sets · 1 product
| Item no. | Variant | Price | Unit/piece price |
|---|---|---|---|
| Finish set for high gloss | |||
| Standard | €59.90 | ||
Custom-Automotive GmbH · info@customwheel.de · +49 (0) 6184 99 47 120 · All prices in euros incl. statutory VAT, plus shipping costs. Errors and changes excepted.